کاربرد تری دی مکس در معماری چیست؟

آموزش 3dmax- معماران و گرافيستها ميتوانند از اين برنامه براي پيش نمايش بناها و مدلهايي که هنوز ساخته نشده اند، بطور شگفت انگيزي استفاده کنند. کاربرد ديگر اين نرم افزار در معماري تبديل پلانهاي ساده به شکل سه بعدي ميباشد همچنين از نقشها و ترسيمات انجام شده در نرم افزار auto cad هم پشتيباني ميکند که براي معماران اهميت بسيار دارد همچنين به کمک 3dmax ميتوان نماهاي داخلي ساختمان را طراحي و مشاهده نمود. interior and exterior design را هم ميتوان به راحتي طراحي نمود و با خروجي گرفتن طرحمان ميتوان سازهاي خود را قبل از اجرا مشاهده نمود و نواقص ان را از بين برد که کمک شاياني به معماران و طراحان اين صنعت کرده است.
مدل سازي در تري دي مکس چيست؟
مکس داراي روشهاي گوناگوني براي ساخت مدل مي باشد که با کمک ويرايشگرهاي متفاوت و قدرتمند به کاربر براي مدلسازي کمک مي*کند.

در نرم افزار مکس ? روش اصلي براي مدل سازي وجود دارد:
- Mesh\Polygon Modeling - Patch Modeling - NURBS Modeling

دو تکنيک پر کاربرد در مدل سازي مکس عبارت است از:
Box Modeling : که بيشتر در صنعت بازي سازي مورد استفاده قرار مي گيرد و با تغيير در وجوه و گره هاي يک حجم سه بعدي ساده مانند جعبه يا کره به شکل سه بعدي مورد نظر مي رسند.
Surface Modeling : ابتدا ترسيم دوبعدي شکل توسط خطوط دو بعدي در مکس (spline) انجام گرفته و با تغيير در محل قرار گيري گره هاي (vertex) آن به صورت سه بعدي در مي آيد. (Patch Modeling)


متحرک سازي يا پويانمايي در تري دي مکس چيست؟
از جمله توانايي هاي ديگر تريديمکس قابليت متحرک سازي آن مي باشد که اين محصول را تبديل به يکي از قدرتمندترين نرم افزارهاي ساخت محصولات بصري در زمينه ساخت انيميشن و تيزرهاي تبليغاتي کرده است همچنين تري دي مکس داراي pluginهاي متعدد و قدرتمندي مي باشد که در صنعت جلوهاي ويژه سينمايي مورد استفاده قرار مي گيرد character animation که در نسخه جديد اين نرم افزار 3dsmax 2014 به آن توجه بسيار شده است داراي توانايهاي جديدي ميباشد که از اين توانايها ميتوان به پلاگين CAT اشاره کرد که براي ساخت انيميشن موجوداتي که داراي چندين پا هستند بسيار مفيد و حائظ اهميت ميباشد.
رندر يا رندرگيري در تري دي مکس چيست؟
Render رندر عبارت است از تهيه خروجي در قالب فايلهاي تصويري از برنامه و محيط کاري در مکس که توسط يک سري دستورات و برنامه هاي گرافيکي به نام موتور رندر (Render engine) مي باشد نرم افزار مکس داراي موتورهاي رندر زير مي باشد.